سوهان کشیدن بینی پس از جراحی بینی

سوهان کشیدن بینی پس از جراحی بینی
بر روی ظاهر بینی و همینطور ظاهر فرد خواهد داشت و همینطور موجب کاهش اعتماد به نفس در افراد می‌شود. ابزاری که برای سوهان بینی استفاده می‌شود؛ از جنس فلز و فولاد ضد زنگ بوده و دندانه‌های بسیار ریزی دارد. سوهان کشیدن بینی یا پس از جراحی بینی برای اصلاح نتایج و ناهمواری روی بینی و یا درحین جراحی برای برداشتن قوز بینی انجام خواهد شد. این روش به طور معمول بدون بیهوشی انجام خواهد شد؛ و هیچ عوارضی نیز نخواهد داشت. فقط باید به این موضوع توجه داشت؛ در صورتی که قوز بینی زیاد باشد نمی‌توان از این روش برای از برداشتن استخوان اضافی بینی استفاده کرد؛ و باید ابتدا استخوان بینی شکسته و سپس اصلاح شود.
ادامه مطلب

از بین بردن سریع کبودی بعد از عمل بینی

از بین بردن سریع کبودی بعد از عمل بینی
علت ایجاد این کبودی ها این است که پزشک جراح هنگام عمل جراحی بینی استخوان های بینی را به قصد قلمی کردن بینی از چند جهت شکسته می شود و استخوان ها را در خط وسط به یکدیگر نزدیک می شود. خونی که به واسطه این کار از استخوان ها به هنگام شکسته شدن خارج می شود به زیر پوست می رود و حالت خون مردگی و کبودی ایجاد می کند و نباید موجب نگرانی برای افراد شود. اما برخی از افراد نسبت به دیگران بیشتر مستعد کبودی هستند بخش دیگر این کبودی های ایجاد شده به واکنش بدن  بیمار وابسته است. عوامل دیگری مانند میزان ضخامت پوست بیمار، سن و نوع شکستگی بینی بیمار می تواند در میزان کبودی ها نیز موثر باشد.
ادامه مطلب

تنفس بعد از جراحی بینی

تنفس بعد از جراحی بینی
این عارضه علت های مختلفی دارد که یکی از علت ها تشکیل لخته های خون و همینطور ترشحات در داخل مجاری بینی می باشد که منجر به مسدود شدن این مجاری خواهد شد . برای رفع آن پزشک متخصص سرم و اسپری شست و شو را برای شست و شوی بینی بعد از جراحی تجویز خواهد کرد که باید طبق دستور استفاده شود.  از علت های دیگر بروز این عارضه می توان به تورم بینی بعد از عمل اشاره کرد که با کاهش تورم، تنفس فرد بهبود خواهد یافت.  در برخی از مواقع تیغه میانی بینی نیاز به تراشیده شدن و صاف شدن دارد که ممکن است این موضوع منجر به گرفتگی مجاری و بروز مشکل در تنفس افراد شود که در مدت زمانی یک الی دو ماه به خودی خود درمان خواهد شد. 
ادامه مطلب

نقش پوست در جراحی بینی

نقش پوست در جراحی بینی
رینوپلاستی یک روش محبوب برای کسانی است که به دنبال تغییر شکل بینی و بهبود ظاهر کلی صورت خود هستند. با این حال، برای افرادی که پوست ضخیم دارند، این روش می تواند پیچیده تر باشد. پوست ضخیم می تواند دستیابی به نتایج مورد نظر را دشوار کند، زیرا بافت انعطاف پذیری کمتری دارد و در برابر فرآیند تغییر شکل مقاومت بیشتری دارد. برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن، همکاری با یک جراح مجرب و با تجربه بسیار مهم است. جراح باید نوع پوست بیمار را ارزیابی کرده و بهترین روش جراحی بینی  را برای این عمل تعیین کند. در برخی موارد، جراح ممکن است نیاز به استفاده از روش ...
ادامه مطلب

کم خونی در عمل بینی

کم خونی در عمل بینی
اگر دچار کم خونی هستید خون شما توانایی اکسیژن رسانی کافی به سلول های بدنتان را ندارد. شایع ترین نوع کم خونی به دلیل کمبود آهن است. بدن شما برای ساخت هموگلوبین به آهن نیاز دارد. هموگلوبین پروتئین غنی از آهن است که باعث ایجاد رنگ قرمز خون می شود. این پروتئین اکسیژن را از ریه جذب کرده و به بخش های دیگر بدن می رساند. کم خونی سه دلیل عمده دارد: خونریزی به هر دلیلی تولید ناکافی گلبولهای قرمز درصد بالای تخریب گلبول های قرمز
ادامه مطلب

جراحی بینی و شیردهی

جراحی بینی و شیردهی
باید گفت که جراحی زیبایی بینی به صورت همزمان برای مادران شیرده هیچ گونه مشکل و نگرانی ایجاد نمی کند و تنها عاملی که باید بسیار احتیاط در آن صورت گیرد،این است که بلافاصله بعد از جراحی نمی تواند به نوزاد شیر دهد و باید تا 12 ساعت صبر نماید تا داروهای  بیهوشی از او کاملا برطرف شود و قادر به آغوش کشیدن نوزاد باشد. زیرا این داروها در نوزاد تاثیر گذاشته و سبب خواب آلودگی نوزاد نیز خواهد شد. شایان ذکر است که مادرشیرده حتما باید قبل از عمل به پزشک یا جراح اطلاع دهد تا جراح با تجویز آرام بخش هایی از آنتی بیوتیک ها یا برخی مسکن ها اقدام نمایند و هیچ گونه خللی بر نوزاد و یا شیر مادر وارد نشود.
ادامه مطلب

جراحی بینی در نوجوانان

جراحی بینی در نوجوانان
جراحی بینی در نوجوانان         آیا می دانید چرا جراحی بینی در میان نوجوانان شایع شده است؟ همانطور که می دانید این روزها جراحی بینی در میان همه افراد به خصوص نوجوانان شایع شده است. نوجوانان به دلیل اینکه در سن حساسی هستند و دوست دارند مطرح باشند ممکن است بیشتر از سایر افراد تمایل به جراحی بینی و زیبایی چهره داشته باشند ولی انجام عمل بینی در سنین نوجوانی نیازمند …
ادامه مطلب

تفاوت ژل و بوتاکس

تفاوت ژل و بوتاکس
تزریق بوتاکس و پرکننده های پوستی یا ژل ها به منظور جوانسازی صورت انجام می شود و لازم است تحت نظر متخصص متبحر و باتجربه انجام گیرد. این روش ها کم تهاجمی هستد زیرا با جراحی انجام نمی شوند ولی با یکدیگر تفاوت هایی دارند. بوتاکس شامل باکتری هایی است که ماهیچه ها را فلج می کند و باعث می شود تا خطوط و چین و چروک های صورت کاهش یابند. بوتاکس باعث از بین رفتن چروک های دینامیک می شود. پرکننده های پوستی یا ژل ها حاوی عناصری هستند که در نواحی مختلف صورت مانند گونه ها و لب ها تزریق می شوند تا به این نواحی حجم بدهند و چروک های استاتیک را از بین ببرند.
ادامه مطلب

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی در تهران
 بهترین جراح بینی در تهران در این مقاله می خواهیم به شما همراهان همیشگی در مجله پزشکا،  بهترین جراح بینی در تهران را معرفی کنیم، بینی ها بر اساس ساختار استخوانی و غضروفی که دارند، به دو دسته تقسیم می شوند که طبق این دسته بندی، عمل بینی نیز شامل: جراحی بینی استخوانی و بینی گوشتی می باشد. تفاوت بین بینی های گوشتی و استخوانی بر این است که بینی های استخوانی دارای یک غضروف مقاوم هستند اما بینی های گوشتی غضروف و استخوان ضعیف تری دارند. بیشترین ایرادی که در بین بینی استخوانی دیده می شود، قوز بیش از اندازه آن ها است.
ادامه مطلب

همه چیز در مورد عمل بینی استخوانی

همه چیز در مورد عمل بینی استخوانی
همه چیز در مورد عمل بینی استخوانی شکل ظاهری بینی افراد به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می‌شود . عمل بینی استخوانی با هدف تغییر ظاهر بینی، بهبود مشکلات تنفسی یا هر دو انجام می شود. قسمت بالایی ساختار بینی استخوانی و قسمت پایینی آن غضروفی است. عمل زیبایی بینی استخوانی می تواند با تغییر شکل  استخوان، غضروف و پوست به تقویت و بهبود نواقص و ایرادات بینی کمک کند. علاوه بر این بهبود و رفع انسداد مجاری بینی، کمک به تنفس بهتر را نیز می توان از دیگر اهداف پزشکی عمل بینی استخوانی دانست..
ادامه مطلب